Kubki reklamowe zdobione techniką sublimacji

Posted on

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki to jeden z najpopularniejszych gadżetów reklamowych, po który sięgają rozmaite firmy, bez względu na ich wielkość czy branżę, w której się specjalizują. Taki produkt doskonale sprawdzi się w roli upominku dla klienta, na przykład z okazji Walentynek, Bożego Narodzenia czy jubileuszu firmy. Takie prezenty różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania, pojemnością czy kolorystyką. Kluczowym ich elementem jest pokrywający je nadruk, który może mieć formę logo firmy czy ciekawej, rzucającej się w oczy grafiki. Tworzyć można go między innymi z zastosowaniem techniki, jaką jest sublimacja.Jak powstają takie kubki reklamowe? Wspominana powyżej sublimacja to zjawisko polegające na przejściu ze stanu stałego w gazowy. Wykorzystuje się go przy tworzeniu nadruków na różnego rodzaju gadżetach reklamowych. Poza kubkami mogą być to także koszulki czy puzzle.

Tego typu kubki reklamowe tworzone są z zastosowaniem drukarek atramentowych z głowicą piezoelektryczną i specjalnym tuszem sublimacyjnym. W większości przypadków atrament sublimacyjny nie współpracuje z urządzeniami drukującymi posiadającymi głowice termiczne. W celu przeniesienia nadruku na powierzchnię naczynia czy innego gadżetu reklamowego, w pierwszej kolejności należy wydrukować na specjalnym nośniku uprzednio przygotowaną grafikę. Kolejny etap stanowi wykonanie transferu na wybraną powierzchnię (do tego celu stosuje się specjalną prasę transferową).

Tworząc omawiane Kubki reklamowe należy pamiętać o równomiernym rozkładzie temperatury oraz niezbyt dużym nacisku na prasę. Jeżeli będzie on zbyt mocny, wystąpić mogą różnego rodzaju błędy w negatywny sposób wpływające na końcowy wygląd gadżetu. Aby kubek prezentował się w pełni efektownie, pokrywająca go grafika musi zostać zaprojektowana z najwyższą starannością. Powinna być ona także w pełni czytelna. Najlepiej, aby nadruk kontrastował z kolorem kubka. Przykładowo, na białym naczyniu najkorzystniej prezentować będzie się wzór utrzymany w ciemnych barwach, na przykład odcieni czerni i czerwieni.

Tags: , ,